Stichtse Vecht

Stichtse Vecht

De gemeente Stichtse Vecht is op 1 januari 2011 ontstaan door samenvoeging van de voormalige gemeenten Maarssen, Breukelen en Loenen. De gemeente heeft zo'n 63.000 inwoners. Stichtse Vecht ligt tussen de steden Amsterdam en Utrecht en telt een aantal kernen, veelal bestaand uit dorpen of buurtschappen.Lees meer >>
De Ronde Venen

De Ronde Venen

De Ronde Venen is op 1 januari 2011 ontstaan door de samenvoeging van de voormalige gemeenten Abcoude en De Ronde Venen. De gemeente telt bijna 43.000 inwoners en ligt op een steenworp afstand van Amsterdam, Schiphol en Utrecht. De belangrijkste woonkernen in de gemeente zijn de dorpen en buurtschappen Mijdrecht, Vinkeveen, Waverveen, Wilnis, Abcoude...Lees meer >>
De Bilt

De Bilt

De Bilt is een fusiegemeente die in 2001 is ontstaan na samenvoeging van de gemeenten Maartensdijk en De Bilt. Het gebied dankt zijn bestaan aan de grootschalige ontginningen van het waterrijke veen- en moerasgebied, die in de 12e eeuw zijn begonnen.Lees meer >>
Weesp

Weesp

De geschiedenis van Weesp gaat terug tot ver in de middeleeuwen. In het jaar 1156 komt de naam voor het eerst voor in een oorkonde van de bisschop van Utrecht. De naam “Weesp” betekent: “weide aan het water”. In 1355 krijgt Weesp van hertog Willem van Beieren stadsrechten. Het stadsrecht is één van de oudste archiefstukken van het gemeentearchief...Lees meer >>

Toon mij nieuws uit de gemeente:

Lezing voor onze vrijwilligers over Depot voor Discipline

IMG 20181129 130928703

Speciaal voor onze vrijwilligers hebben wij op donderdag 29 november een lezing georganiseerd. Aanleiding voor deze lezing was onze inzending voor Stuk van het Jaar. Op deze foto is de demonstratie in Nieuwersluis te zien die plaats vond op 8 december 1971. De plaatsing van twee dienstplichtigen in het Depot voor Discipline te Nieuwersluis mondde op 8 december 1971 uit in een massale demonstratie van zo'n 1500 personen aldaar.

De spreker, Wim Schul, was een van deze twee dienstplichtigen. Tijdens de lezing heeft hij met veel verve verteld over zijn tijd in het Depot en de heropvoeding die hij gedurende drie maanden heeft ondergaan. Deze straf kreeg hij opgelegd nadat hij zich kritisch had uitgelaten in het soldatenblad Alarm 8. Dat hij hiervoor gestrafd kon worden was hem bekend, maar hij had niet verwacht dat de situatie zou escaleren tot een demonstratie. Tijdens zijn verhaal hebben de vrijwilligers uitgebreid vragen kunnen stellen waarbij er een mooi dialoog ontstond tussen Wim Schul en het publiek. Wij willen Wim Schul hartelijk bedanken voor zijn komst en wij hopen dat de aanwezigen ervan hebben genoten!

Om RHC Vecht en Venen goed te laten functioneren maken we gebruik van cookies. Bekijk ons cookiebeleid.