Tentoonstelling Tweede Wereldoorlog in De Ronde Venen (2020)
- Details
- Categorie: De Ronde Venen
- Geschreven: woensdag 17 juli 2019 15:56
- Gepubliceerd: woensdag 17 juli 2019 15:56
- Geschreven door Sander Wegereef
- Hits: 6224
In het kader van 75 jaar bevrijding in 2020 bereiden het Poldermuseum Waverveen en het Regionaal Historisch Centrum Vecht en Venen een tentoonstelling voor over de Tweede Wereldoorlog in De Ronde Venen (te zien vanaf maart 2020). In de tentoonstelling wordt uitgebreid stilgestaan bij het onderzoek van amateur historicus Chris van der Linden naar zes vliegtuigen die in de oorlog zijn gecrasht in De Ronde Venen.
In de trailer op YouTube bieden we een voorproefje van het interview met Chris dat wij nu vast opnamen en onderdeel uitmaakt van de tentoonstelling. Chris vertelt in het interview gepassioneerd over de waarde van zo'n onderzoek, de betekenis voor de nabestaanden en natuurlijk de spannende verhalen die ermee samenhangen.
De komende maanden volgt meer informatie over deze tentoonstelling en andere activiteiten van het Regionaal Historisch Centrum Vecht en Venen in de regio in het kader van 75 jaar bevrijding.
Tweet |