Stichtse Vecht

Stichtse Vecht

De gemeente Stichtse Vecht is op 1 januari 2011 ontstaan door samenvoeging van de voormalige gemeenten Maarssen, Breukelen en Loenen. De gemeente heeft zo'n 63.000 inwoners. Stichtse Vecht ligt tussen de steden Amsterdam en Utrecht en telt een aantal kernen, veelal bestaand uit dorpen of buurtschappen.Lees meer >>
De Ronde Venen

De Ronde Venen

De Ronde Venen is op 1 januari 2011 ontstaan door de samenvoeging van de voormalige gemeenten Abcoude en De Ronde Venen. De gemeente telt bijna 43.000 inwoners en ligt op een steenworp afstand van Amsterdam, Schiphol en Utrecht. De belangrijkste woonkernen in de gemeente zijn de dorpen en buurtschappen Mijdrecht, Vinkeveen, Waverveen, Wilnis, Abcoude...Lees meer >>
De Bilt

De Bilt

De Bilt is een fusiegemeente die in 2001 is ontstaan na samenvoeging van de gemeenten Maartensdijk en De Bilt. Het gebied dankt zijn bestaan aan de grootschalige ontginningen van het waterrijke veen- en moerasgebied, die in de 12e eeuw zijn begonnen.Lees meer >>
Weesp

Weesp

De geschiedenis van Weesp gaat terug tot ver in de middeleeuwen. In het jaar 1156 komt de naam voor het eerst voor in een oorkonde van de bisschop van Utrecht. De naam “Weesp” betekent: “weide aan het water”. In 1355 krijgt Weesp van hertog Willem van Beieren stadsrechten. Het stadsrecht is één van de oudste archiefstukken van het gemeentearchief...Lees meer >>

Toon mij nieuws uit de gemeente:

Wilma de Kruijter-Zandstra met pensioen

Na 12,5 jaar gaat Wilma de Kruijter-Zandstra, onze collega Dienstverlening en Collectie, met pensioen. Sinds de oprichting van het RHCVV in 2009 was Wilma betrokken als medewerker op de studiezaal en als medewerker materiele verzorging.  

Wilma heeft zich in het bijzonder ontfermd over de kerkarchieven. Haar kantoor werd zo nu en dan gekenmerkt door honderden documenten die gesorteerd en beschreven moesten worden. Vaak kwam zij dan, bedekt onder een laagje archiefstof, uit haar kantoor lopen om ons haar vondsten te tonen. Favoriet waren dan vaak de briefjes die helemaal niet thuishoorden in een kerkarchief. Denk aan boodschappenlijstjes op kladblaadjes. Als je meer wilt lezen over hoe je een kerkarchief inventariseert, lees dan deze blog die Wilma schreef.

Veel bezoekers kennen Wilma van de studiezaal, want naast haar werkzaamheden met betrekking tot de kerkarchieven heeft zij ook altijd dienst gedraaid als medewerkster dienstverlening. Bij vragen van bezoekers ging Wilma vaak tot het uiterste om het onderste uit de kan te halen en hen van zo veel mogelijk informatie te verschaffen.

Daarnaast heeft Wilma zich met hart en ziel ingezet voor onze vrijwilligers. Zij hielp hen met het inventariseren van archieven of met het ontcijferen van lastige handschriften en omgekeerd leerde Wilma veel van onze vrijwilligers die haar graag vertelden over de lokale geschiedenis.  Dat de vrijwilligers in de coronaperiode, toen wij gesloten waren, niet langs konden komen ging haar dan ook erg aan het hart. Zij hield nauw contact met ieder van hen en hielp sommige van hen met het vrijwilligerswerk doen vanuit huis.

Wij hebben Wilma de afgelopen jaren leren kennen als een ontzettend zorgzame, grappige en intelligente vrouw en wij gaan haar als collega erg missen. Gelukkig heeft zij aangegeven na haar pensioen zich te willen blijven inzetten als vrijwilliger om historisch onderzoek te doen en een aantal vrijwilligers te ondersteunen met hun werkzaamheden. Wij hopen haar dus nog regelmatig te mogen verwelkomen op onze studiezaal. Bedankt voor alles Wilma, en geniet van je pensioen!

Wilma

Om RHC Vecht en Venen goed te laten functioneren maken we gebruik van cookies. Bekijk ons cookiebeleid.