Stichtse Vecht

Stichtse Vecht

De gemeente Stichtse Vecht is op 1 januari 2011 ontstaan door samenvoeging van de voormalige gemeenten Maarssen, Breukelen en Loenen. De gemeente heeft zo'n 63.000 inwoners. Stichtse Vecht ligt tussen de steden Amsterdam en Utrecht en telt een aantal kernen, veelal bestaand uit dorpen of buurtschappen.Lees meer >>
De Ronde Venen

De Ronde Venen

De Ronde Venen is op 1 januari 2011 ontstaan door de samenvoeging van de voormalige gemeenten Abcoude en De Ronde Venen. De gemeente telt bijna 43.000 inwoners en ligt op een steenworp afstand van Amsterdam, Schiphol en Utrecht. De belangrijkste woonkernen in de gemeente zijn de dorpen en buurtschappen Mijdrecht, Vinkeveen, Waverveen, Wilnis, Abcoude...Lees meer >>
De Bilt

De Bilt

De Bilt is een fusiegemeente die in 2001 is ontstaan na samenvoeging van de gemeenten Maartensdijk en De Bilt. Het gebied dankt zijn bestaan aan de grootschalige ontginningen van het waterrijke veen- en moerasgebied, die in de 12e eeuw zijn begonnen.Lees meer >>
Weesp

Weesp

De geschiedenis van Weesp gaat terug tot ver in de middeleeuwen. In het jaar 1156 komt de naam voor het eerst voor in een oorkonde van de bisschop van Utrecht. De naam “Weesp” betekent: “weide aan het water”. In 1355 krijgt Weesp van hertog Willem van Beieren stadsrechten. Het stadsrecht is één van de oudste archiefstukken van het gemeentearchief...Lees meer >>

Toon mij nieuws uit de gemeente:

Vrijwilligers, bedankt!

Misschien heb je wel eens op onze website rondgesnuffeld, op zoek naar bijvoorbeeld familieleden voor je stamboom. Je voert de naam van je betovergrootmoeder in het zoekveld in, et voilà, daar komt met een druk op de knop ineens de vermelding van je voorouder in het bevolkingsregister naar voren in de resultaten. Het lijkt zo simpel, maar achter de schermen gaat er een hoop aan vooraf. Het zijn onze vrijwilligers die dit in grote mate mogelijk maken.
Zij doen dat door pagina voor pagina ons archiefmateriaal te bestuderen en alle namen, geboortedata en andere relevante informatie te noteren in Mais Flexis, een online softwareprogramma. Dit noemen wij indexeren, in de volksmond staat dit ook wel bekend als ‘'klapperen’'. Dit betekent concreet dat onze bezoekers niet zelf alle pagina’s van de bevolkingsregisters, notariële akten en burgerlijke stand door hoeven te bladeren in de hoop hun betovergrootmoeder tegen te komen. Nu hebben onze vrijwilligers al dat speurwerk al gedaan.

Sinds afgelopen maart moeten onze vrijwilligers, net als de medewerkers, thuiswerken en kunnen zij niet langer op locatie aan de slag met hun werkzaamheden. Wij hebben toen alles gedaan om onze vrijwilligers, die daar behoefte aan hadden, vanuit huis te helpen opstarten met hun vrijwilligerswerkzaamheden. Gelukkig konden een aantal vrijwilligers aan de slag met scans van het archiefmateriaal dat op onze website stond. Vanuit huis loggen zij in op Mais Flexis, het programma waarin ‘'geklapperd’' wordt, zodat ze wat afleiding hadden en ze toch verder konden. Van notariële akten staan nog geen scans online, waardoor wij die in de eerste lockdown zelf fotografeerden en toestuurden naar een van onze vrijwilligers.

Wij hechten veel waarde aan onze vrijwilligers, niet alleen om het vele en goede werk dat zij doen, ook om de gezelligheid die zij naar de studiezaal brengen. Wij hebben hen dan ook in de afgelopen coronaperiode enorm gemist. Wij willen onze vrijwilligers bedanken voor hun begrip, flexibiliteit en positieve houding de afgelopen maanden. Zij krijgen van ons een welverdiend kerstpakket en wij hopen hen in het nieuwe jaar weer op de studiezaal te mogen verwelkomen!

20201204 140950

Om RHC Vecht en Venen goed te laten functioneren maken we gebruik van cookies. Bekijk ons cookiebeleid.